Chatakterystyka energetyczna budynku Wrocław, certyfikaty energetyczne, audyt energetyczny

Planujesz zakup, remont lub budowę nowego domu, mieszkania lub innej powierzchni użytkowej? Napewno interesujesz się ile będzie kosztowała eksploatacja oraz czy będzie to energooszczędny budynek. Dzięki wprowadzonej dyrektywie EPBD (Energy Performance of Buildings Directive) wszystkie interesujące Ciebie informacje z zakresu efektywnego wykorzystania energii w budynku, znajdziesz w świadectwie charakterystyki energetycznej. 


Firma Nomar jako firma projektowa z wieloletnim doświadczeniem świadczy również usługi w zakresie sporządzania następujących opracowań: 

  • Charakterystyka energetyczna budynku Wrocław :
Charakterystyka energetyczna budynku jest to obowiązkowy dokument przy sporządzaniu dokumentacji projektowej każdego domu. Stanowi ona integralną część każdego projektu budowlanego. Charakterystyka energetyczna powinna zawierać zbiór danych określających całkowite zapotrzebowanie energii danego obiektu, niezbędnej do użytkowania go zgodnie z przeznaczeniem. Obecnie projektowane budynki powinny spełniać odpowiednie wymagania energooszczędności nie tylko w odniesieniu do izolacyjności przegród budowlanych ale również instalacji zamontowanych w obiekcie. Zatem w projektowanej charakterystyce energetycznej budynku konieczne jest określenie wskażnika nieodnawialnej energii pierwotnej EP (kWh/m2rok) zgodnie z rozporządzeniem oraz warunkami technicznymi.

  • Audyt energetyczny

Audyt energetyczny jest opracowaniem sporządzanym dla budynków już istniejących. Zawiera on analizę na temat opłacalności danego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Szczegółowy zakres audytu energetycznego określa Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wpieraniu termomodernizacji i remontów. 

Poprawnie sporządzony audyt energetyczny określa zakres oraz parametry techniczne i ekonomiczne przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, ze wskazaniem rozwiązania optymalnego, w szczególności z punktu widzenia kosztów realizacji tego przedsięwzięcia oraz oszczędności energii, stanowiące jednocześnie założenia do projektu budowlanego. 
Audyty energetyczne wyceniamy indywidualnie. Ich cena wacha się od kilku do kilkunastu tysięcy i jest uzależniona od kubatury budynku, oraz posiadanej przez inwestora dokumentacji. W przypadku braku dokumentacji technicznej budynku dochodzą koszty sporządzenia ewentualnej inwentaryzacji.Skontaktuj się z nami a my postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na twoje zapytanie i przedstawić gotową ofertę. 
0
lat
Doświadczenia na rynku, tysiące zadowolonych klientów
0
ponad
Zrealizowanych inwestycji w branży instalacyjnej i budowlanej
0
na dobę
Serwis urządzeń grzewczych dla przemysłu i klientów indywidualnych